کارشناسی خودرو دیاکو امداد

هنگام خرید خودرو قطعا پیش می آید که عملکرد خودروی مورد نظر ما، به اندازه‌ی ظاهر آن عالی و بی‌ نقص نمی باشد، عملکردی که با چشم غیرمسلح و بدون تجربه قادر به تشخیص نیست. در اینجاست که کارشناسان مجرب ما، در کارشناسی خودرو همدان می‌توانند به شما کمک کنند. خرید خودرو بدون اطمینان از وضعیت کلی و جزئی آن، ضرر‌ های مالی زیادی‌ را برای خریداران به همراه خواهد داشت. مخصوصا در چنین بازاری که کلاه برداری های بسیار کلانی در حال انجام است، بنابراین کارشناسی خودرو در هنگام خرید اتومبیل دست دوم و یا صفر، برای تایید و بررسی سلامت آن بسیار ضروری و لازم می‌باشد. کارشناسان در کارشناسی خودرو همدان طی مراحل مختلفی به بررسی بخش بدنه، فنی خودرو، تست تجهیزات جانبی و رانندگی می‌پردازند، که در ادامه به بررسی تک تک این بخش ها، جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان می‌پردازیم.  

کارشناسی بدنه

می دانیم که بخش بیرونی خودرو را بدنه‌ ی آن می‌نامند. کارشناسی بدنه خودرو باید با بررسی دقیق بدنه ی ماشین صورت گیرد به طوری که تمام اقدامات انجام شده توسط صافکار و نقاش،  که از قبل بر روی خودرو صورت گرفته است، از جمله رنگ شدگی و تعویض قطعات را، کارشناس متوجه شود و تشخیص دهد. این تشخیص به مراتب با تبحر صافکار و نقاشی که قصد پیاده کردن بهترین کار خود را بر خودرو داشته‌اند، برای کارشناس سخت ‌تر می‌شود، لذا ما در کارشناسی خودرو همدان با انجام تست ها و روش های مختلف برای به رسیدن به نتیجه هر چه کامل تر و دقیق تر، سعی بر این داریم که رضایت شما را به بهترین شکل ممکن جلب کنیم.

کارشناسی رنگ خودرو از واجبات

از مهم‌ترین مراحل این روند، مرحله کارشناسی رنگ خودرو است. بدنه‌ ی خودرو که اکثرا بر اثر تصادف‌ ها و اتفاقات روزمره در معرض آسیب دیدگی است، بیشتر احتیاج به رنگ و ترمیم پیدا می‌کند و خریداران می‌بایست از رنگ داشتن این قسمت ها اطلاع داشته باشند تا افراد سودجو،  خودرو های رنگ شده را به عنوان خودروی بی‌رنگ برچسب نزنند و به فروش نرسانند. در کارشناسی خودرو همدان از روش‌های مختلفی برای تشخیص رنگ خودرو استفاده می‌شود، روش هایی از قبیل استفاده از ضخامت سنج ‌های دیجیتالی، بررسی چسبندگی بدنه با استفاده از آهن‌ربا و یا بررسی‌هایی که توسط خود کارشناس در دیاکو امداد با چشم و یا تماس دست انجام می‌شود. در کل افزایش میزان رنگ شدگی در قسمت‌ های در و گلگیر و یا قسمت هایی (مانند سقف) که گواه تصادف های شدید باشند، نقش به‌ سزایی در کاهش ارزش و قیمت خودرو دارند. گفتنی است در تصادفات سختی که در ادامه منجر به تعویض قطعه شود کاهش قیمت واضح تر خودرو را شامل می‌شود چرا که قطعه تعویضی در نتیجه ضربه و تصادف با شدت بیشتر اتفاق می‌افتد و قاعدتا از ارزش خودرو به شدت کم می کند.

امنیت خودرو، شاسی و ستون‌ها

از دیگر بخش‌های مهم در بدنه‌ی خودرو، ستون ها و شاسی می‌باشد. در واقع ستون ها در قسمتی قرار می‌ گیرند که بخش سقف ماشین را به تنه اصلی آن متصل می‌کنند. بنابراین با ضعیف شدن، یا مشکل داشتن این قسمت ها امنیت سرنشینان خودرو به خطر می‌افتد. شاسی خودرو هم از جمله قسمت های مهم در بدنه می باشد چرا که متحمل وزن خودرو است و با داشتن ایراد در این قسمت، ایمنی کل خودرو زیر سوال می رود. در کارشناسی خودرو همدان، کارشناسی بدنه خودرو با دقت هر چه تمام‌ تر به انجام می‌رسد به طوری که از درستی و نیز صحت بررسی خودروی خود در انتهای روند کار مطمئن باشید.

حلال مشکل صداها، کارشناسی فنی

صدا های اضافی و غیرمنتظره در هنگام رانندگی، هر راننده ای را نسبت به وضعیت خودروی خود نگران می‌کند. صداهای موتور می توانند نشان دهنده انواع مشکلات مختلف برای خودرو باشند، قطعا چنین مشکلاتی باید قبل از خرید خودرو توسط فردی با تجربه، و همینطور با تجهیزات حرفه ای و لازم بررسی و کنترل شوند، تجهیزاتی که در ادامه به آن ها می‌پردازیم مانند تست دیاگ، از دقیق ترین و مطمئن ترین روش ها برای پیدا کردن مشکلات موتور و منبع اصوات غیرمنتظره می باشد. از همین رو قبل از خرید هر نوع خودرو، بررسی موارد فنی اتومبیل از قبیل گیربکس، جلوبندی، موتور و بررسی پارامتر های مهم با گرفتن تست دیاگ مواردی است که در کارشناسی خودرو همدان بررسی می شوند و تمام نگرانی های راننده را نسبت به مشکلات فنی و صداهای غیر متعارف برطرف می کند.

تست دیاگ

امروزه خطایابی خودرو‌ها به لطف حسگرهای داخلی و پردازنده‌ های تعبیه شده درون آن‌ها بسیار ساده‌تر شده است. یعنی کارشناسان بدون احتیاج پیدا کردن به بیرون ریختن قطعات خودرو که عملی بسیار دردسر ساز و پرهزینه است، می‌توانند با گرفتن تست دیاگ که به کمک حسگرهای گفته شده و اتصال به کامپبوتر و دریافت اطلاعات خودرو انجام می‌شود، به راحتی خطاها و مشکلات قطعات مختلف را آنالیز و حل کنند. یعنی با مراجعه به قطعه قرار داده شده درون ماشین ها و منتقل کردن آنها به کامپیوتر ها، کارشناس می تواند تمامی اطلاعات موجود در خودرو را به طور کامل و دقیق درون کامپیوتر ببیند و آنالیزهای لازم را انجام دهد. در این روش همانطور که گفته شد علاوه بر هزینه ها، در زمان هم می توان گفت صرفه جویی می شود و کار را برای مراجعه کننده و کارشناس راحت تر و صد البته دقیق تر می کند. به عنوان مثال کارشناسی فنی خودرو با انجام تست دیاگ برای اطمینان از سلامت کیسه های هوا، خنک کننده ها، گیربکس و نیز سیستم اگزوز انجام می‌گردد.

جلوبندی خودرو

جلوبندی خودرو را قسمت جلو و زیرین خودرو گویند یعنی در واقع قسمتی که بیشترین اثر را بر تعادل ماشین دارد. جلوبندی از عوامل موثر بر روی فرمان و چرخ ها می‌باشد. به عنوان مثال از شایع ترین مشکلات مربوط به جلوبندی لرزش فرمان است، که در ادامه به برخی از دلایل لرزش فرمان اشاره می‌کنیم:

  • بالانس نبودن چرخ ها
  • خرابی دیسک های چرخ
  • خرابی دسته موتورها

اگر لرزش فرمان خودروی شما در هنگام توقف کامل ماشین با موتور روشن اتفاق می‌افتد، این لرزش ناشی از مورد آخر یعنی خرابی دسته موتور ها می باشد، دسته موتور در واقع همان نگه دارنده موتور می باشد که وزن موتور ماشین را تحمل می کند تا از تکان ها و حرکت های شدید موتور در زمان سرعت گرفتن و حرکت های بسیار شدید خودرو، محافظت کند. اما لرزش فرمان اگر در زمان ترمز خودرو مشاهده شود گویای خرابی دیسک های چرخ می باشد. اگر در سرعت 80 و یا سرعت های بالای آن لرزش فرمان دیده شود، دلیل آن بالانس نبودن چرخ ها است، اگر چرخ های شما بالانس و دارای شکل یکنواختی نباشند یعنی چهار لاستیک خودروی شما به شکل یکسانی روی زمین قرار نمی گیرند و سایش برابری ندارند و باید حتما تنظیم شوند.

گیربکس، واسطه‌ی انتقال

همانطور که می دانیم موتور در خودرو باعث تولید نیرو می‌شود اما این نیرو باید به چرخ ها برای ادامه‌ی حرکت ماشین منتقل شود، قسمت های واسطه ی انتقال نیروی دریافتی از موتور، شامل گیربکس، دیفرانسیل و کلاچ می‌باشد. در حقیقت گیربکس یا همان جعبه دنده قسمتی از این چرخه‌ ی انتقال می باشد. نیرویی که به چرخ ها می‌رسد باید کنترل شده و تحت فرمان راننده باشد تا او بتواند در مواقع حساس و در سطوح مختلف سرعت ماشین را کنترل کند، چرا که در مسیرهای شیب دار و یا لغزنده ماشین باید با دستورات و کنترل هرچه تمام تر راننده حرکت کند، این مسئولیت بر عهده‌ ی گیربکس یا جعبه دنده است. در کارشناسی خودرو همدان، در بخش کارشناسی فنی به این بخش از خودرو به دقت پرداخته می شود تا خودرو‌ی شما با اطمینان هرچه تمام‌تر بررسی شود.

بررسی تجهیزات جانبی خودرو

همزمان با متنوع شدن خودرو ها، تنوع امکانات و تجهیزات جانبی آن ها نیز بالا می‌رود. در خودروهایی با امکانات و قیمت بسیار بالا، تجهیزات جانبی آنها قسمت بسیار زیادی از ارزش این گروه از خودرو ها را تعیین می کند. همانطور که در قسمت تست دیاگ اشاره شد، کارشناس خودرو با استفاده از حسگر های داخلی و آنالیز کردن آن ها با کامپیوتر و بررسی دقیق داده ها می‌تواند به نتیجه مطلوب برای تصمیم گیری برای قطعات مختلف دست به کار شود. این گونه تصمیمات برای تجهیزات جانبی خودرو نیز، برای اطمینان از سلامت مواردی مانند سانروف، سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، چراغ های مه‌شکن و موارد مشابه آنها هم استفاده می شود.

تست رانندگی

آخرین مرحله در کارشناسی خودرو همدان، تست رانندگی خودرو می باشد. قطعا امتحان عملکرد خودرو از واجب ترین تست ها است، چرا که نتیجه تمامی تست های دیاگ که در مراحل قبل انجام شد را باید در این مرحله دوباره امتحان کرد تا از سلامت کامل و وضعیت نهایی خودرو به اطمینان برسیم. در این مرحله مواردی مانند میزان بودن فرمان، هیدرولیک فرمان، سلامت چرخ ها و ترمز ها و مواردی مانند آنها امتحان می شوند، تا با کامل ترین و دقیق ترین نتایج و در نهایت اطمینان، خودرو شما کارشناسی و تحویل داده شود.

سخن پایانی

شما نیز اگر قصد خرید خودرو‌ی دست دوم و یا حتی صفر را دارید حتما از کارشناسان خودرو برای اطمینان از سلامت کلی آن استفاده کنید تا خرید بدون ضرری را داشته باشید. مجموعه دیاکو امداد با انجام مراحل استاندارد، توسط کارشناسان با دقت و مجرب، سعی در جلب رضایت هرچه تمام تر مشتریان خود دارد. این مجموعه بسیار خوشحال و خرسند خواهد شد اگر در انتخاب شما عزیزان برای تکمیل خرید خودرو‌ی آینده‌ شما مشاور و همراهتان باشد.

در امداد خودرو همدان، بدنه، شاسی و اتاق خودرو – وضعیت فنی، موتور و گیربکس – تست دیاگ – تست رانندگی – تست جلوبندی و لاستیک بررسی میشود.

 

در صورت وجود مغایرت بین شرایط ماشین و برگه‌ای کارشناسی خودرو ما برای شما صادر کرده است کافیست با شماره 09186111610 – آقای زیوری تماس حاصل فرمایید.